Kā rīkoties, ja atgadījusies nelaime - kāds ir nomiris…

30. aprīlis 2020.

Kad cilvēki saskaras ar tuvinieka zaudējumu - tas pārsvarā ir ļoti smags pārdzīvojums, ko pavada šoks, zema rīcībspēja, loģikas un spriestspējas zudums. Šajā gadījumā jāievēro darbību secība soli pa solim, ko mēs, apbedīšanas uzņēmums “Atvadas” kā profesionāls apbedīšanas birojs ar 25.gadu pieredzi, iesakām darīt -

Neatliekamie pakalpojumi - nogādāt mirušo morgā - tas ir pirmais solis, kas jādara tuviniekiem, kad kāds ir miris - tā ir apbedīšanas biroja transporta un speciālās brigādes izsaukšana, lai nogādātu mirušo morgā.

Apbedīšanas aģentūra “Atvadas” veic mirušā cilvēka nogādāšanu morgā, neatkarīgi, kur cilvēks ir miris – mājās, slimnīcā, uz ielas vai nelaimes (krimināla) gadījuma rezultātā. Izsaucot speciālo brigādi pa diennakts tālruni 2069 2069, mirušais tiks nogādāts morgā, kur sanitāri veiks ķermeņa sagatavošanu apglabāšanai. Tuviniekiem nav jāizvēlas kāds no pakalpojumiem steigā, vienkārši jāveic neatliekamās darbības - jānogāda mirušais morgā, pēc tam var pārdomāt un apsvērt visu bēru norisi un veikt citus organizatoriskos pasākumus bērēm vai atvadām, ja izvēlas kremāciju.

Ko darīt, ja cilvēks nomiris mājās?

Ja cilvēks ir miris mājās, vispirms tuviniekiem jāsaņem medicīniskais slēdziens, kas apstiprina nāves iestāšanos. Šo izziņu var izsniegt ģimenes ārsts vai poliklīnikas dežūrējošais ārsts. Ātrās palīdzības mediķi šādu izziņu par nāves iemeslu neizsniedz. Kad izziņa saņemta, pa diennakts telefonu 2069 2069 jāizsauc speciālā brigāde, kas nelaiķi nogādā uz morgu. Ja tuvinieka nāve iestājusies naktī, un ārsta izziņu saņemt nav iespējams, jāzvana apbedīšanas aģentūrai, un, gaidot tās darbinieku ierašanos, vēlams sagatavot apģērbu, kas dodams līdzi mirušajam. Bēru organizēšanas jautājumus var apspriest un pasūtījumu noformēt apbedīšanas aģentūrā Bruņinieku ielā 64 vai Hipokrāta ielā 2, Rīgā.

Ko darīt, ja cilvēks nomiris slimnīcā?

Ja cilvēks ir miris slimnīcā, tad kāds no slimnīcas personāla vienmēr sazinās ar mirušā tuviniekiem un paziņos, kur atrodas mirušais, un kur var saņemt medicīnas apliecību par nāves cēloni. Arī šajā gadījumā Jūs varat vērsties pie apbedīšanas aģentūras, tādējādi Jums pašiem nevajadzēs doties uz morgu kārtot miršanas dokumentus – to Jūsu vietā izdarīs aģentūras darbinieki.

Ko darīt, ja noticis nelaimes gadījums vai cilvēks gājis bojā vardarbīgos apstākļos?

Ja cilvēks ir gājis bojā nelaimes gadījumā vai kļuvis par vardarbības upuri, atļauju mirušā nogādāšanai uz tiesu medicīnas ekspertīzes morgu var sniegt tikai policijas darbinieks, kurš pats izsauc speciālo brigādi mirušā nogādāšanai valsts tiesu medicīnas ekspertīzes morgā. Medicīnas apliecība par nāves cēloni šādās reizēs tiek izsniegta pēc medicīniskās ekspertīzes veikšanas. Arī šajā gadījumā Jūs varat vērsties pēc palīdzības aģentūrā, un mūsu darbinieki nodrošinās dokumentu saņemšanu no morga, kā arī veiks mirušā pārvešanu uz apbedīšanas aģentūras morgu, lai sagatavotu mirušo atvadu ceremonijai vai bērem.

Publicēts 30. apr 2020.

Neatliekamie pakalpojumi

Aģentūras "ATVADAS" speciālisti operatīvi un profesionāli reaģēs uz notikušo - neatkarīgi, kur noticis negadījums - mājās, slimnīcā vai nelaimes gadījums ārpus mājas

Sazinieties tūlīt
2069 2069

Šī mājas lapa ir izveidota, lai sniegtu pakalpojumus tiešsaistē un ļautu risināt visus jautājumus attālināti.

Aģentūra “ATVADAS” sniedz apbedīšanas pakalpojumus no 1993. gada un risina visus jautājumus, kas rodas pēc cilvēka nāves: apbedīšana, kremācija, laicīgā ceremonija un reliģiskie rituāli, dokumentu noformēšana, palīdzība pabalsta saņemšanā, transportēšana no Latvijas uz citām valstīm, apbedījumu vietu apkopšana un labiekārtošana. Aģentūra sadarbojas ar Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūru (VSAA) un apdrošināšanas sabiedrībām.

Klātienē klientu pieņemšana notiek pēc adreses - Tēraudlietuves ielā 3 (prēti Miķeļa kapiem), Rīgā

Apbedīšana

Tradicionāla apbedīšanas - bēru ceremonija ar mirušā guldīšanu zemes klēpī - apglabāšanu kapos

Kremācija

Kremācija kā apbedīšanas veids ar atvadu ceremoniju un ķermeņa kremēšanu krematorijā ar pelnu kapsulas izsniegšanu

Kapu labiekārtošana

Visa veida kapu labiekārtošana un kopšana, kapu pieminekļu izgatavošana, kapavietas rekonstrukcija un restaurācija

Repatriācija

Miruša cilvēka ķermeņa nogādāšana no ārzemēm uz Latviju vai no Latvijas uz ārzemēm, profesionāla un ātra saziņa, formalitāšu nokārtošana.

Atlaides līdz 15%*

Izvēlieties jebkuru jums nepieciešamo pakalpojumu, aizpildiet savus kontaktdatus un uzsāciet pilnu pakalpojuma kalkulāciju - Jūs varēsiet izvēlēties vajadzīgo kapsētu, ceremonijas norisi un nepieciešamos apbedīšanas piederumus.


*Veicot pasūtījumu mūsu mājaslapā, Jūs būtiski ekonomējat savu un mūsu laiku, tādēļ varam Jums piešķirt maksimālas atlaides līdz 15% no pasūtījuma summas.

Apbedīšanas aģentūra "ATVADAS" piedāvā preces bērēm un apbedīšanas piederumus plašā sortimentā, kurus var iegādāties arī internetveikalā attālināti.

Apbedīšanas aģentūra "ATVADAS" piedāvā dažādas preces bērēm un apbedīšanas piederumus plašā sortimentā - zārkus, krustus, bēru vainagus un citas preces atvadu ceremonijai, dažādu muzikālo pavadījumu bērēs, to visu var arī pasūtīt internetveikalā attālināti.

Preču katalogs
Uzsākt