Pirmie darāmie darbi, ja aizsaulē aizgājis tuvinieks 2018-01-18T14:17:10+00:00

Pirmie darāmie darbi, ja aizsaulē aizgājis tuvinieks

Ja cilvēks ir miris mājās, vispirms tuviniekiem jāsaņem medicīniskais slēdziens, kas apstiprina nāves iestāšanos. Šo izziņu var izsniegt ģimenes ārsts vai poliklīnikas dežūrējošais ārsts. Ātrās palīdzības mediķi šādu izziņu par nāves iemeslu neizsniedz. Kad izziņa saņemta, pa diennakts telefonu 2069 2069 jāizsauc speciālā brigāde, kas nelaiķi nogādā uz morgu. Ja tuvinieka nāve iestājusies naktī, un ārsta izziņu saņemt nav iespējams, jāzvana apbedīšanas aģentūrai, un, gaidot tās darbinieku ierašanos, vēlams sagatavot apģērbu, kas dodams līdzi mirušajam. Bēru organizēšanas jautājumus var apspriest un pasūtījumu noformēt apbedīšanas aģentūrā Bruņinieku ielā 64 vai Hipokrāta ielā 2, Rīgā.

Bēru organizēšanas pasūtījumu iespējams veikt arī ar interneta palīdzību, izmantojot aģentūras mājas lapu sadaļās
„Bēru pasūtījums” vai “Kremācijas pasūtījums”. Tur iespējams izvēlēties nepieciešamos pakalpojumus, atvadu ceremoniju, zārku un citu bērēm nepieciešamo. Pēc šāda pasūtījuma veikšanas aģentūras darbinieks ar Jums noteikti sazināsies, lai precizētu visas ar apbedīšanu saistītās nianses.
Ja cilvēks ir miris slimnīcā, tad kāds no slimnīcas personāla vienmēr sazinās ar mirušā tuviniekiem un paziņo, kur atrodas mirušais, un kur var saņemt medicīnas apliecību par nāves cēloni. Arī šajā gadījumā Jūs varat vērsties pie apbedīšanas aģentūras, tādējādi Jums pašiem nevajadzēs doties uz morgu kārtot miršanas dokumentus – to Jūsu vietā izdarīs aģentūras darbinieki.

Ja cilvēks ir gājis bojā nelaimes gadījumā vai kļuvis par vardarbības upuri, atļauju mirušā nogādāšanai uz tiesu medicīnas ekspertīzes morgu var sniegt tikai policijas darbinieks, kurš pats izsauc speciālo brigādi mirušā nogādāšanai valsts tiesu medicīnas ekspertīzes morgā. Medicīnas apliecība par nāves cēloni šādās reizēs tiek izsniegta pēc medicīniskās ekspertīzes veikšanas. Arī šajā gadījumā Jūs varat vērsties pēc palīdzības aģentūrā, un mūsu darbinieki nodrošinās dokumentu saņemšanu no morga.

Aģentūra turpina izsniegt bēru saistības, pēc kurām no savas puses nodrošina bezmaksas mirušā nogādāšanu
morgā un bezmaksas saglabāšanu līdz nozīmētai bēru dienai. Saskaņā ar bēru saistībām, aģentūra apņemas noorganizēt bēres, iekļaujoties valsts bēru pabalsta līdzekļos.

Saņemt zvanu
+
Saņemt zvanu